‘Usmena predaja moga kraja’

U četvrtak, 25. veljače, u I-4 razredu,na satu hrvatskog jezika učenici su imali zadatak ‘Usmena predaja moga kraja’.

Prezentirali su saznanja o običajima, narodnim pjesmama, pa i samom nastanku svoga kraja.

Pripadnik islamske vjeroispovjesti, Abdulah Hero, je pričao o svojoj vjeri, donijevši nošnju te objašnjavajući  način njenog nastanka i nošenja.

Nažalost, nijedan pojedinac katoličke vjeroispovjesti nije bio toliko domišljat, već su svi zajedno sudjelovali u objašnjavanju. Učenici su uživali u satu otimajući jedni drugima riječi iz usta. Svima nam je drago što smo mogli biti dio nečega tako poučnog. Saznali smo mnoge zanimljivosti vezane za naš kraj, pa i za sklapanje brakova iz doba naših baka i djedova, pjesmice koje su pjevali, poštapalice kojima su se služili te druge običaje. Jako zanimljiv dio bilo je slušanje o islamskoj vjeroispovjesti i običajima, o kojima do sada nismo mnogo znali.

Iva Burić i Abdulah Hero