Upisi u Srednju školu Prozor 24. lipnja 2019. godine

OPĆI UVJETI

(1) Pravo prijave na natječaj za upis u prvi (I.) razred srednje škole pod jednakim uvjetima imaju:

– kandidati koji su završili osnovnu školu, u dobi do 17 godina, a iznimno do 18 godina, uz odobrenje nastavničkog vijeća;

– učenici s posebnim potrebama, temeljem odgovarajućeg rješenja i mišljenja imaju pravo upisa i s navršenih 20 godina života.

(2)  Prijam kandidata vrši se sukladno Planu upisa, a na temelju rang-liste (ljestvice poretka) koju u cijelosti objavljuje Povjerenstvo za upis.

(3) Povjerenstvo za upis imenuje Školski odbor.

(4)  U svakome upisnom roku kandidat se može prijaviti za upis u jednu školu, a unutar škole  kandidat se može prijaviti za upis u najviše 4 obrazovna programa. U prijavi na natječaj kandidat navodi redoslijedno listu prioriteta.

(5)  Ukoliko za neki obrazovni program u školi, nakon prvog upisnog roka, nije bilo dovoljno prijava, sukladno Pedagoškom standardu i normativu, kandidat se, sukladno listi prioriteta, i ostvarenom broju bodova, upisuje u obrazovni program za koji postoji mogućnost formiranja razrednog odjela.

(6)  Iznimno od stavka 4., učenik se može prijaviti za upis u glazbeni program na osnovi preslika dokumenata ukoliko se istodobno prijavljuje za upis u neku drugu srednju školu.

(7)  Kandidat prilaže na natječaj za upis sljedeću dokumentaciju:

1. prijavu na natječaj (obrazac dostupan u školi);
  2. izvadak iz matične knjige rođenih ili rodni list;
  3. svjedodžbu o završenoj osnovnoj školi;
  4. uvjerenje ili svjedodžbu o uspjehu u šestom (VI.), sedmom (VII.) i osmom (VIII.) razredu;
  5. druge relevantne dokumente.

(8)  Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a koji imaju rodno značenje, bez obzira na to jesu li korišteni u muškome ili ženskome obliku, obuhvaćaju  na jednak način muški i ženski rod.

ROKOVI:

Opis postupka Prvi upisni rok Drugi upisni rok Treći upisni rok
Prijava kandidata 24.6..2019. 27.6.2019. 26.8.2019.
Objava rezultata na školskoj oglasnoj ploči 25.6.2019. 28.6.2019. 27.8.2019.
Upis kandidata 25.6.2019. 28.6.2019. 27.8.2019.