TERENSKA NASTAVA – ARHEOLOŠKO NALAZIŠTE GRADAC

Učenici Srednje škole Prozor posjetili arheološko nalazište Gradac u petak, 1. listopada 2021. godine  u sklopu terenske nastave. Na ovoj terenskoj nastavi sudjelovali su učenici  ekološke sekcije koju vodi prof. Miro Pavličević i fotografske sekcije koju vodi prof. Zoran Stojanović. Na nalazištu Gradac, Ljubunci, općina Prozor-Rama, imali su  predavanje o pronalascima na tom prostoru koje je održala profesorica Snježana Vasilj, voditeljica arheoloških istraživanja. Tom prigodom su vidjeli  ostatke crkve iz 6. stoljeća, krstionicu, te ostatke rimske cisterne i ostatke kuće iz brončanog doba.

Poslije obilaska arheološkog nalazišta učenici su posjetili i vidjeli ljepote Mlina “Jurić”.  Besplatni prijevoz osiguralo je JP “Javni prijevoz” Prozor-Rama. Sendviče i vodu je osigurala općina Prozor-Rama.

Pripremile:

Petra Knežević i Mia Pušić

Podijeli ovaj članak!

Izrada i održavanje: Tehnopuls